Hledejte v chronologicky řazené databázi studijních materiálů (starší / novější příspěvky).

16. Strukturování mezinárodního investičního procesu

(faktory růstu zahraničních investic, aktivní a pasivní řízení investic, přístupy k investování shora dolů a zdola nahoru, strategická alokace aktiv, taktická alokace aktiv, etapy procesu alokace aktiv /shromažďování relevantních informací, utváření skladby portfolia a přijetí cílů a přijetí investiční strategie, realizace a řízení vlastní investice, monitorování a hodnocení dosaženého výsledku investování)

Faktory růstu zahraničních investic
Tři hlavní faktory:
rychlejší přenos informací a globalizace finančních trhů
podstatné výhody plynoucí z dosažené diverzifikace mezinárodních trhů
širší možnosti investování a v důsledku toho i nárůst potenciálního výnosu

Aktivní a pasivní řízení investic
Aktivní řízení investic –vyžaduje aby manager dokázal předvídat budoucí vývoj jak kapitálových aktiv, tak měn v kterých jsou denominovány. Pokud se očekávání naplní přináší vyšší zisky, ale zároveň vyšší transakční náklady a také vystaven riziku v případě neefektivní diverzifikace portfolia.
Investor se snaží získat výhody schopnosti předvídat budoucí chování kapitálových aktiv.

Pasivní řízení investic – typické je opakování standardního chování (chování tržního portfolia) a to akciový index, portfolio obligací nebo koš měn. Manager se snaží dosáhnout zisků rovnajících se běžnému standardu a v delším časovém rozpětí a nízkých transakčních nákladů. Portfolio je stabilní, není aktivně obchodováno, těží se z diverzifikace mezinárodního rizika.

Schopnosti řídit investice lze hodnotit podle různých hledisek
alokace kapitálových aktiv
alokace cenných papírů
načasování na trhu

Žádné komentáře:

Okomentovat